O NÁS

Náš první kontakt se zemědělstvím se datuje k roku 1992, kdy naše rodina odkoupila místní hospodářství od rodiny Bakulů, kteří byli vlastníky, ale statek již delší dobu pronajímali.

 

Jelikož celý objekt byl v téměř nepoužitelném stavu, trvalo nám několik let ho zrekonstruovat, než jsme se do něj mohli vůbec nastěhovat. Mezitím jsme se učili sázet, sklízet, sekat a sušit. Zkoušeli jsme mnoho odvětví zemědělství ale nakonec se však ukázalo, že chov skotu bude pro nás tou nejlepší volbou. Náš otec založil chovné stádo krav Charolais a po dlouhá léta jsme odchovávali jalovičky a býčky plemenné hodnoty. Také postupně rozšiřoval svou zálibu o chov daňků a jelenů Sika, které při projíždění kolem můžete spatřit do dnešních dnů. I naše rodina si však prošla těžkými obdobími a čelila nelehkým rozhodnutím.  A přesto, že se chovu Charolais velmi dařilo, muselo se z různých důvodů od toho upustit.

 

A jak už to tak s časem bývá, nejde zastavit. I naši rodiče stárli a v roce 2016, jsme se dohodli, že otěže převezmeme a budeme ze všech sil pokračovat v našich vizích. Věděli jsme, že chceme zpracovávat vlastní hovězí maso a prodávat ho koncovým zákazníkům. Zatravnili jsme některá pole a rozšířili tímto pastviny, na které jsme nakoupili základní stádo Aberdeen Angus. Dalším krokem byla realizace stavby ustájovací haly v roce 2017, která nyní slouží zčásti jako zimoviště a zčásti jako dokrmna skotu. Na začátku roku 2020 přišel čas, kdy jsme již mohli začít zpracovávat hovězí maso. V tu chvíli jsme si položili zásadní otázku:  Kde ho budeme prodávat?

 

Myšlenka prodávat maso ,,ze dvora,, nám hlavou ani neprolétla. Od začátku jsme to chtěli dělat jinak. Chtěli jsme ukázat lidem, že hovězí maso není jen přední a nebo zadní ale že druhů hovězí  masa je mnohem víc a každé z nich si zaslouží tu správnou péči. Jak rádi říkáme, každý druh hovězí masa má v kuchyni své místo. Aby výsledek vaření byl skvělý, je výběr masa velmi důležitý.

 

Kde jinde tedy prodávat náš produkt, než přímo na našem statku? Proto se s námi nyní můžete potkávat ve farmářském obchůdku v Lidmovicích. Zdravé stravování je nám velmi blízké a ani potravinové alergie se nám nevyhnuli, spojení farmářského obchodu se zdravou výživou nám přišlo jako ideální volba.

Protože se pořád chceme posouvat dále, začali jsme od jara 2021 vyrábět i vlastní masné výrobky, kdy kvalita je u nás na prvním místě. Díky velkému zájmu zákazníků budeme neustále pracovat na nových a skvěle chutnajících pochoutkách. smiley


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).