6 důvodů proč koupit maso přímo od farmáře

6 důvodů proč koupit maso přímo od farmáře

03. 07. 2021, 14:56

Stalo se vám někdy, že jste vařili hovězí maso a bylo stále tuhé? Jednou jste vařili omáčku a maso bylo měkké a podruhé naopak tuhé a suché? Často slýcháme: ,,Já to hovězí maso prostě neumím vařit,, ale je to pravda? Je opravdu chyba v kuchařkách, a nebo kvalitě hovězího masa?! Dle našeho názoru, je druhá varianta správně.

Proč malí farmáři produkují lepší kvalitu masa:

1. Zvířata ve farmových chovech mají úplně jiné podmínky než ve velkochovech. Pohybují se na pastvách, kde je to pro ně nejpřirozenější, a nebo v prostorných, slámou nastlaných boxech, s možností volného pohybu a dostatkem místa pro pohodlný odpočinek, který je pro ně také velmi důležitý.

 

2. Další nemalou roli hraje potrava. Ve žlabu najdete většinou seno, senáž, a obilný šrot. Zvířata netrpí nadýmáním, překyselením žaludku a klidně přežvykují.

 

3. U zvířat v menších chovech není téměř nutná vakcinace. Dostatek místa a čerstvý vzduch zajišťuje dobré zdraví. Ve velkochovech jsou zvířata ustájena někdy i po stovkách v malých prostorech a hrozí velké riziko přenosu infekcí. Proto dochází k častému přeléčování a také preventivním vakcinacím na všemožné nemoci.

 

4. Porážka většinou probíhá buď přímo na farmě, a nebo na nejbližších jatkách. Zvíře se nikam zdlouhavě nepřeváží, nestresuje se převozem a netrpí nikdy hodiny v přeplněném nákladním autě. Čas mezi nakládkou a porážkou je minimální. Díky tomu se do masa nevylučují nežádoucí látky, zejména stresový hormon.

 

5. Jako spotřebitel vždy přesně víte původ a stáří zvířete. Také přesně víte, jestli kupujete býka, jalovici a nebo krávu. I druh masa je zásadní pro přípravu jídel. Hovězí maso není jen přední a zadní ale například kýta se skládá z různých kvalitativně rozlišných druhů mas a ne každý druh je na vše vhodný. Při špatně zvoleném druhu na konkrétní vaření,  se i při dobré kvalitě masa může stát, že bude příliš tuhé či suché. Ze spodního šálu rozhodně dobré minutky nepřipravíte, ale výbornou pečeni ano.

 

6. Posledním nezanedbatelným důvodem je, že svým nákupem podpoříte malé lokální chovatele a zpracovatele, kteří se snaží dělat svou práci poctivě, tak jak to má být. S láskou a úctou ke zvířatům. Zvířata kvůli nám nemusí cestovat v nevyhovujících podmínkách někdy i tisíce kilometrů, jak to nadnárodní společnosti zařizují.

 

Důvodů by se našlo určitě ještě více, ale už tyto nám dávají podnět k zamyšlení. Zbavte se tedy předsudků o hovězím mase a poznejte chuť kvalitního hovězího! Zjistíte, že i hovězí maso může být šťavnaté, křehké, má výbornou chuť a nemusí se vždy zdlouhavě vařit s nejistým výsledkem.

 

I my jako farmáři a zpracovatelé se snažíme dělat poctivé řemeslo a nabízet na trhu kvalitní produkty, které si vy jako zákazníci zasloužíte.

S naším masem si v kuchyni poradí každý.    Je to zkrátka hovězí, které si zamilujete ♥

Komentáře1

21. 08. 2021, 10:13:48
Albín Veselý - odpovědět
Úžasný obchůdek. S výrobky včetně držťkové polévky jsem maximálně spokojen. Maso na stejky je perfektně vyzrálé, luxusní hovězí žebra, paštiky, zabijačkový guláš a další. Na sortimentu výrobků je znát, že jsou vyráběny s láskou. Vřele doporučuji a jsem přesvědčen, že do tohoto obchůdku se zákazníci rádi vrací. Proč se trestat dietou, když je na světě tak krásně.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).